BLOG KATEGORIE
Ozdabianie drewnianych szkatułek techniką decoupage 0
Ozdabianie drewnianych szkatułek techniką decoupage

Dzisiaj chciałam Wam opisać jak w prosty i łatwy sposób, za pomocą techniki decoupage, będziesz mogła ozdobić drewniane szkatułki. Tak wykonane drewniane szkatułki będą wspaniałą ozdobą w Twoim domu.

Wszystkie produkty, które będą Ci potrzebne do wykonania tego typu projektów znajdziesz w naszym decoupage sklepie. 

 
Zdobienie metodą decoupage wymaga jedynie nieco precyzji. W tym wszystkim chodzi o dokładne wycinanie z serwetek czy papieru ryżowego, elementów ozdobnych, np. kwiatów czy kształtów geometrycznych, następnie przyklejanie ich na dekorowaną powierzchnię. Podłoże należy wcześniej odpowiednio przygotować, a po zakończonej pracy pokryć całość lakierem. W efekcie, decoupage na drewnie pozwala uzyskać piękne efekty, które są niesamowicie podobne do malowanych ręcznie obrazów.
 
Tak jak malarz przed przystąpieniem do malowania obrazu, wybiera płótno, tak samo my musimy wybrać materiał, na którym będziemy pracować. Poniżej przedstawiam listę dostępnych drewnianych szkatułek w naszym decoupage sklepie:
 
 
 
Teraz gdy już mamy wybraną drewnianą szkatułkę, opowiem Ci o materiałach, które będą Ci potrzebne do wykonania ozdobienia. Chociaż decoupage na drewnie nie jest trudnym zadaniem, to przed przystąpieniem do pracy trzeba zgromadzić kilka niezbędnych akcesoriów. Oto krótka lista najpotrzebniejszych rzeczy:
 • Farby – Malowanie drewna, będzie pierwszym etapem dekoracji metodą decoupage. W większości przypadków możemy stosować farbę akrylową, która dobrze kryje podłoże i jednocześnie pozwala na łatwe przyklejanie wyciętych motywów dekoracyjnych. Innym rozwiązaniem  są popularne farby kredowe. Są to preparaty wykonane na bazie kredy, dostępne w wielu pięknych pastelowych odcieniach, dają ładny, matowy efekt wykończeniowy.
  Oto przykłady dostępnych w naszym sklepie decoupage farb akrylowych i kredowych:
  https://dlaapaczy.pl/pl/c/Farby-akrylowe/34
  https://dlaapaczy.pl/pl/c/Farby-kredowe/118

 • Klej – Do przyklejania na drewnianych szkatułkach elementów dekoracyjnych metodą decoupage wybiera się kleje z werniksem. Preparaty tego typu to mieszanka kleju oraz lakieru, która nie rozmiękcza serwetek i pozwala na ich dokładne przyklejenie, bez ryzyka uszkodzenia dekoracyjnego papieru. 
  Oto przykłady dostępnych w naszym sklepie decoupage klejów z werniksem:
  https://dlaapaczy.pl/pl/p/PENTART-KLEJ-Z-WERNIKSEM-50ml/8039
  https://dlaapaczy.pl/pl/p/PENTART-MATOWY-KLEJ-WERNIKS-100ml-/8038
  https://dlaapaczy.pl/pl/p/PENTART-MATOWY-KLEJ-WERNIKS-230ml/10214
  https://dlaapaczy.pl/pl/p/PENTART-MATOWY-KLEJ-WERNIKS-50ml/8037

 • Lakier – Gdy chcesz, aby twój projekt decoupage na drewnie prezentował się dobrze i był trwały, będziesz musiał zabezpieczyć stylizowaną powierzchnię. W tym celu stosuje się lakier. Dzięki niemu brzegi przyklejonej serwetki czy dekoracyjnego papieru będą niewyczuwalne i wtopią się idealnie w podłoże.
  Oto przykłady lakierów dostępnych w naszym sklepie decoupage:
  https://dlaapaczy.pl/pl/c/Lakiery/40

 • Serwetki, Papier ryżowy– Są one właściwymi elementami dekoracyjnymi i to dzięki właśnie serwetką czy papierowi ryżowemu, Twoja szkatułka nabierze niepowtarzalnego wyglądu.
  Oto przykłady dostępnych serwetek i papier ryżowy w naszym sklepie decoupage:
  https://dlaapaczy.pl/pl/c/PAPIER-RYZOWY/41
  https://dlaapaczy.pl/pl/c/SERWETKI/15 

 • Pędzelki – Małe pędzle malarskie będą potrzebne do rozprowadzania kleju oraz przytwierdzania papieru czy wycinanek do drewna. W praktyce najlepiej sprawdzają się pędzelki z miękkim i elastycznym włosiem, które nie pozostawi śladów na malowanej powierzchni, co w efekcie przełoży się na uzyskanie gładkiej i równomiernej powierzchni dekoracyjnej. Warto postawić na solidne pędzelki dobrej jakości, które nie będą gubić włosia – pojedyncze włoski wtopione w klej czy lakier nie będą prezentować się estetycznie.
  Oto przykłady dostępnych pędzli w naszym sklepie decoupage:
  https://dlaapaczy.pl/pl/c/Pedzle-artystyczne-i-gabki/64

 • Nożyczki – najlepiej zdać się na niewielkie ostre nożyczki, które pozwolą na precyzyjne wycinanie papieru i serwetek.
 
Teraz już masz wszystkie niezbędne przedmioty potrzebne do ozdobienia szkatułek metodą decoupage. Odwiedź nasz na naszym Fanpage na FB i podziel się z nami efektami swojej pracy :)
 
 

Komentarze do wpisu (0)

Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl