BLOG KATEGORIE
Ozdabianie butelki techniką decoupage 0
Ozdabianie butelki techniką decoupage

Dzisiaj opowiem Wam jak ozdobić butelkę techniką decoupage. 

Przed przystąpieniem do pracy będziemy potrzebowały zgromadzić wszystkie potrzebne materiały i narzędzia.

 

A będą to:

 

 • butelka
 • pędzel do podkładu
 • pędzel do farby
 • pędzel do lakieru
 • papier ścierny różnych grubości
 • klej 
 • podkład „ primer” 
 • emulsja
 • lakier bezbarwny z połyskiem 
 • papier ryżowy lub serwetki 
 • złocenia
 • klej do złoceń

 

 

Wszystkie potrzebne materiały możesz zakupić w naszym decoupage sklepie. 

 

 

Zaczynamy od przygotowania naszej butelki. Pierwszym krokiem będzie usunięcie obecnych na butelce naklejek. Możemy włożyć butelkę ostrożnie do garnka z ciepłą wodą. Gdy papier na naklejkach namoknie, usuwamy go. Po usunięciu papieru mogą nam pozostać ślady kleju, wtedy możemy je usunąć szmatką nasączoną w alkoholu. Po skończonych zabiegach mających na celu usunięcie niechcianych naklejek, odtłuszczamy powierzchnię butelki, myjąc ją w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. 

 

Po osuszeniu, butelkę malujemy farbą podkładową Pentart Primer, którą możesz zamówić u nas w sklepie decoupage.

 

https://dlaapaczy.pl/pl/p/PENTART-PODKLAD-BONDING-PRIMER-100ml/6583

 

 Nałożenie podkładu jest bardzo ważne w szczególności, gdy wykonujemy prace techniką decoupage, na takich trudnych powierzchniach jak szło. 

 

Na tak przygotowaną powierzchnię możemy nałożyć właściwą emulsję, która nada butelce pożądany kolor. Malujemy również spód butelki. Górę butelki, gdzie pozostał papier i banderola, możemy pomalować w innym kolorze, pasującym kolorystycznie do naszych motywów z papieru ryżowego. 

W sklepie decoupage „Dla apaczy” znajdziesz fajne matowe farby do szła, które będą idealne do tego projektu :

 

https://dlaapaczy.pl/pl/p/Farba-matowa-do-szkla-Enamel-59ml-cielisty/5174

 

 

 

W między czasie, gdy nasza pomalowana butelka będzie schła, my przygotowujemy sobie motywy, które chcemy przykleić do butelki. Do tego celu wykorzystujemy papier ryżowy lub serwetki.

W sklepie decoupage „ Dla apaczy” znajdziesz bardzo szeroki wybór papieru ryżowego i serwetek. 

 

https://dlaapaczy.pl/pl/c/PAPIER-RYZOWY/41

https://dlaapaczy.pl/pl/c/SERWETKI/15

 

Mam dla Ciebie taki tip, aby nie wycinać motywów, ale je wyrywać. Wyrwane motywy mogą o wiele lepiej prezentować na szle niż te wycięte. Sama spróbuj i zostaw na naszym Fanpage na FB swoją opinię. 

 

Jeśli chcesz wykonać napisy na butelce, możesz je wykonać, naklejając wydruk komputerowy na powierzchnię butelki. Aby uatrakcyjnić wydruk wykonaj postarzanie, do tego celu możesz użyć specjalistycznych preparatów dostępnych w naszym decoupage sklepie.

 

https://dlaapaczy.pl/pl/p/Pasta-postarzajaca-Distress-Paste-150ml-DP1303/5474

 

Wróćmy do przyklejania motywów z papierów ryżowych lub serwetek na naszą ozdabianą butelkę. 

Polecamy ten klej z naszego decoupage sklepu :

https://dlaapaczy.pl/pl/p/Klej-satynowy-lakier-PENTART-230ml/2232

 

Zdobioną powierzchnię smarujemy lakierem, nakładamy na nią wycięte wzory, tym samym lakierem smarujemy powierzchnię motywu i na koniec nakładamy na całą powierzchnię znowu lakier. Po wyschnięciu powierzchni lakierujemy ja na nowo rozpuszczonym odrobiną wody lakierem.

 

Kiedy już przykleimy na naszą butelkę, wszystkie wybrane przez nas motywy zostawiamy na jeden dzień pracę do wyschnięcia.

 

Dodatkowo oprócz motywów dekoracyjnych z serwetek lub papieru ryżowego, czy napisów z wydruków komputerowych, możemy ozdobić naszą pracę złoceniami ( o wykonywaniu złoceń i potrzebnych do tego materiałach możesz przeczytać w naszym poprzednim artykule, który znajdziesz na blogu ) 

 

Papier ryżowy ma to do siebie, że w swojej strukturze posiada tzw. kłaczki, które mogą być widoczne na Twojej pracy, ale zupełnie się tym nie przejmuj bo znikną one pod kolejnymi warstwami lakieru, a te które pozostaną dodadzą tylko oryginalnego charakteru Twojej butelce. 

 

Dla odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni warto nałożyć kilka warstw lakieru. Napewno chcemy, aby nasze dzieło cieszyło oko przez wiele lat. Tym bardziej, jeśli to ma być prezent dla bliskiej nam osoby, to będzie nam zależało na jakości i trwałości. Między kolejnymi warstwami lakieru należy zachować kilku godzinne odstępy aby lakier mógł dobrze wyschnąć. 

 

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące wykonania tego typu prac techniką decoupage, odwiedź nasz Fanpage na FB, gdzie znajdziesz wiele inspiracji do wykonania tych niepowtarzalnych prac.

Komentarze do wpisu (0)

Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl