BLOG KATEGORIE
Co potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę z decoupage? 0

Co potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę z decoupage?

Przede wszystkim wybierz przedmiot, który będziesz dekorować. Na początek najlepiej zdecydować się na proste, regularne kształty, wykonane z niezbyt wymagającego materiału, który łatwo przygotować do malowania. Dzięki temu łatwo też dopasujesz materiał do powierzchni ozdabianego przedmiotu. 

Na początek mogę polecić drewniane szkatułki, czy kuferki. W naszych decoupage sklepie znajdziesz wiele rodzajów drewnianych szkatułek, które będą idealnym materiałem na naukę techniki decoupage.Kolejnym ważnym elementem jest papier ryżowy, z których wytniesz wiele ciekawych wzorów. Nie może zabraknąć także specjalnego kleju do decupage’u, farb (najlepiej akrylowych) w jasnych kolorach, bezbarwnego lakieru do drewna, ostrych nożyczek i pędzla. Wszystkie te potrzebne elementy możesz zamówić bezpośrednio w naszym decoupage sklepie.

 

Metoda decoupage krok po kroku:

  1. Pierwszą czynnością jaką powinniśmy wykonać jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, która ma być ozdabiana. Jeżeli jest ona drewniana, należy ją przetrzeć papierem ściernym, tak aby była gładka. Warto też ją odtłuścić np. wodą zmieszaną z alkoholem lub detergentem. Następnie można pomalować powierzchnię jasnym odcieniem farby akrylowej i poczekać aż dokładnie wyschnie.
  2. Kolejny krok to wycinanie odpowiedniego motywu z wybranego papieru ryżowego czy serwetki. Można wyciąć wzór odpowiadający kształtowi przedmiotu, który będzie ozdabiany, albo mniejszy, którym udekoruje się tylko fragment powierzchni. Następnie trzeba rozdzielić serwetkę, w taki sposób, aby została tylko jedna, cienka warstwa ze wzorem.
  3. Jeżeli powierzchnia jest odpowiednio przygotowana, a wzór wycięty można przejść do ozdabiania. Serwetkę należy przyłożyć do dekorowanego przedmiotu i następnie za pomocą pędzla nałożyć cieniutką warstwę kleju do decoupagu Trzeba wykonywać to bardzo wolno i precyzyjnie, aby przypadkiem nie uszkodzić serwetki.
  4. Kiedy klej wyschnie, można przejść do ostatniego etapu pracy. Aby utrwalić uzyskany efekt, powinno się pokryć ozdobioną powierzchnię kilkoma warstwami bezbarwnego lakieru. Jeżeli po wyschnięciu widoczne są jakieś grudki i niedoskonałości, można usunąć je papierem ściernym. W ten sposób powstaje unikatowa ozdoba, którą można się cieszyć przez długi czas.

 

I jak jesteś chętny do ozdobienia jakiegoś przedmiotu techniką decoupage?

Komentarze do wpisu (0)

Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl