BLOG KATEGORIE
Produkty Powertex 0

Dzisiaj chciałabym napisać Wam kilka słów o produktach Powertex a w szczególności o utwardzaczu.

 

Jest to  utwardzacz do tkanin na bazie wody, mogą się nim posługiwać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Można go stosować do stworzenia wszelkiego rodzaju dekoracji, różnych prac artystycznych, figur, malowideł oraz biżuterii. Jest przyjaznym dla środowiska i stanowi alternatywę dla poliestru. Występuje w bardzo bogatej palecie barw.

Powertex utwardza materiały chłonne, takie jak tkaniny, papier, karton, skóry i włókna szklane.  Można go łatwo w bardzo prosty sposób połączyć z samoutwardzalnymi glinami, betonem, kamieniami, ceramiką, drewnem, piaskiem, Stone Art., Easy3dflex.  Powertex transparentny jest mlecznobiały, a po wyschnięciu staje się matowy i pozostawia oryginalne wzory i kolory z utwardzonych materiałów. Można stworzyć  go w dowolnym kolorze dodając pigment PowerColor do transparentnego produktu.Aby to uzyskać musimy rozpuścić pigmentu w niewielkiej ilości ciepłej wody i wymieszać z utwardzaczem Powertex.

Po wyschnięciu prace mogą być wykończone farbami olejnymi, akrylowymi lub pigmentami Powercolor zmieszanymi z lakierem EasyVarnish. Dzięki temu połączeniu, farba natychmiast staje się wodoodporna. Powertex wysycha naturalnie na powietrzu, ale gdy użyjemy ciepłe powietrze z suszarki lub z kaloryferu to przyspieszymy czas jego schnięcia.

Produkty Powertex są odporne na warunki atmosferyczne. Musimy jednak pamiętać, że utwardzacze po wyschnięciu są termoplastyczne, więc jeśli chcemy uniknąć tego efektu to powinniśmy zabezpieczyć pracę dwoma warstwami lakieru akrylowego. Efekt termoplastyczności oznacza, że w dni deszczowe kiedy jest duża wilgotność albo w dni bardzo słoneczne gdy jest bardzo ciepło, nasze prace staną się plastyczne, a gdy na zewnątrz zrobi się sucho lub temperatura spadnie figura ponownie będzie sztywna i twarda.

Należy pamiętać że Powertex transparentny jest wyjątkiem i nie posiada on odporności na warunki atmosferyczne, dlatego musimy to zabezpieczyć warstwami lakieru. 

 

Podsumowując :

Jeśli chcesz utwardzić swoje prace wykonane z gliny, glinki, masy plastycznej, masy papierowej i tym podobnych Powertex jest to tego idealnym produktem.

 

Zajrzyj do naszego sklepu gdzie kupisz pełną gamę produktów Powertex:

 

https://dlaapaczy.pl/pl/producer/POWERTEX/47

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl